POPO PROTEZ

 

Popo estetiği, uygulanış açısından farklı teknikleri bünyesinde barındıran cerrahi bir operasyondur. Bu tekniklerden BBL yani popo yağ enjeksiyonu işlemi, popo estetiği olmak isteyen kişinin liposuction işlemi sayesinde kendi vücudundan alınan yağın popo kısmına enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen bir işlemken popo estetiği için tercih edilen tek seçenek bu değildir. Popo büyütme işlemi için kişi popo protez ameliyatı olmayı da tercih edebilir ve popo protez ameliyatı da en az BBL operasyonu kadar talep görmektedir. Bunun sebeplerinden biri popo protez işleminin yağ enjeksiyonundan çok daha kalıcı ir uygulama olmasıdır. Popo protez ameliyatı hakkında merak edilen “Popo Protez ameliyatı nedir ve nasıl yapılır?, Popo Protez ameliyatı sonrası iz kalır mı?, Popo Protez’in kalıcılığı nedir?, Popo Protez ameliyatı öncesi nelere dikkat edilir?, Popo Protez ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmesi gerekmektedir?” sorularının cevaplarına tüm detayları ile bu içerik sayesinde ulaşmak mümkün.

Popo Protez Ameliyatı Nedir Ve Nasıl  Yapılır?

 

Popo estetiği türlerinden biri olan ve popo büyütme işlemi için kullanılan popo protez ameliyatı, hasta ve doktor arasında yapılan tetkikler ile kişinin istediği boyuttaki poponun silikon protezler yerleştirilerek oluşturulmasıdır. Meme estetiği ameliyatlarında kullanılan silikonlar ile büyük benzerlik gösteren popo implantları kendi içinde birçok çeşide ayrılır.

Popo protez ameliyatı genellikle kişinin vücudunda enjekte edilmek üzere alınabilecek kadar yağ olmadığında tercih edilen bir yöntemdir. Popo protez ameliyatında kullanılan silikonlar meme estetiği ameliyatlarında kullanılan silikonlardan anatomik yapısı itibari ile farklılık gösterir. Operasyon kuyruk sokumundan minimal bir kesi atılarak başlar. Atılan bu kesinin içerisinden girilerek popo kaslarının içerisine ulaşılır ve silikonlar tam da bu bölgeye yerleştirilir. Popo protez ameliyatından sonra, kişi çok daha büyük, hacimli ve dik duran bir popo görüntüsü kazanmış olur. Popo protezi ameliyatı için atılan kesi hem minimal olduğu için hem de kuyruk sokumuna atıldığı için daha sonrasında gözle görülür bir iz kalması mümkün olmayacaktır. Popo protezinin kalıcılığı kişinin ömrünün sonuna kadardır. İstisnai bir durum gerçekleşmediği sürece protezlerin yenilenmesine gerek yoktur. Kullanılan silikonlar sağlık açısından sorun teşkil etmediğine dair onayı olan silikonlar olmalıdır. Protezler dışarıdan bakıldığında fark edilmez veya dokunulduğunda hissedilmez.

Popo Protez Ameliyatı , Özellikleri Nelerdir?

 

Popo protez uygulamasıyla, kalıcı kalça şekilleri elde edilecektir. Hastalar genel anestezi altında, 3 saat boyunca ameliyat edilmektedir. İki kalçanın birleşim yerinden açılan kesilerle, popoların alt kısmında cepler elde edilmektedir. Popo protezleri ceplerden içeri sokulur ve yerleştirildikten sonra, iki bölge de dikilir. Bölgeye yerleştirilen dolgu maddeleri, silikon yapıdadır ve tam olarak kalçaya uyum sağlamaktadır. Kalçalar arasında boyut farkı olduğu zaman, farklı ölçülerde popo protezler kullanılmakta ve kalçaların ölçüleri eşitlenmektedir. Uygulamanın ardından, hastalara odaya alınmaktadır.

Popo Protez Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

 

Popo protez ameliyatında oluşan iz doğal olarak popo yağ enjeksiyonu ameliyatında oluşan izden çok daha belirgindir. Operasyondan sonraki il günlerde bu iz bir miktar belli olacaktı. Fakat iyileşme süreci ile beraber minimal boyutta olan kuyruk sokumuna atılan kesinin yarattığı bu iz bulunduğu konumdan dolayı hem dışarıdan bakıldığında fark edilmeyecek hem de zamanla tamamen soluklaşarak neredeyse yok olacak hale gelecektir. Ameliyatın hemen sonrasında oluşan iz bile dikkat çekmeyecek kadar küçüktür.

Popo Protez Ameliyatının Kalıcılığı Nedir?

 

Popo protez ameliyatı için kullanılan silikon implantlar ömürlüktür. Olumsuz istisnai herhangi bir durum yaşanmadığı sürece bu implantların yenilenmesi ya da popo protez ameliyatının tekrarlanması gerekmez. Ayrıca kullanılan protezlerin kişinin fiziksel hareketleri esnasında patlaması gibi bir durumun yaşanması söz konusu değildir. Ne çok sert ne de çok yumuşak olan implantlar, özel yapıları sayesinde dışarıdan hissedilmez ve fiziksel hareketleri kısıtlamaz.

Popo Estetiğinden Sonra Kilo Almak Sorun Teşkil  Eder Mi?

 

Popo estetiğinden sonra kişi kilo alırsa uygulanan operasyon sayesinde istenilen ölçü ve biçime ulaştırılan poponun şekli bozulabilir. Çok aşırı kilo alınmadığı sürece poponun şeklinin bozulması söz konusu değildir. Tüm bunların dışında popo protez işleminden sonra oluşan şişliğin gitmesi ile son haline ulaşan popo ömür boyu kalıcı olur. Yaşlanmaya bağlı olarak deformeler meydana gelebilse de büyüklüğün değişmesi gibi bir durum yaşanmaz.

Popo Estetiği İçin Belirlenen Yaş  Sınırı 

 

Popo estetiği genellikle orta yaşlarında olan insanların zamana bağlı olarak yaşadıkları deformeleri gidermek için tercih ettikleri cerrahi bir operasyon olmakla birlikte eğer çocukluktan gelen herhangi şekil bozukluğu mevcutsa kemik gelişimini tamamlamış 18 yaşında ve 18 yaşından büyük bireylerin de tercih ettiği bir işlemdir. Popo estetiği için yaş sınırı dolayısıyla 18 olarak belirtilebilir.

Popo Protez Ameliyatında Risk Var Mıdır?

 

Her cerrahi işlemde olabileceği gibi popo protez ameliyatında da ufak riskler bulunmaktadır. Fakat bu riskler operasyonun kendisiyle alakalı olarak oluşan riskler değildir. Kişi ameliyat öncesinde dikkate alası gereken hususlara önem vermezse ameliyat sırasında oluşabilecek kanama ve enfeksiyonlar risk olarak değerlendirilebilir. Bunun haricinde popo protez ameliyatında kullanılan silikonların insan sağlığı üzerine herhangi bir zararı olmadığı bilimsel olarak tespit edilmiştir.

Popo Protez Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Operasyondan en az 2 hafta kadar önce kan sulandırıcı ilaçların kullanımı bırakılmalı, e vitamini gibi kan sulandırıcı özelliğe sahip olan vitamin hapları alınmamalıdır. Bununla birlikte kan sulandırma özelliği olan besinlerin tüketiminden de kaçınılmalıdır. Ameliyattan en az 48 saat önce alkol kullanımı sonlandırılmalı, enfeksiyon oluşumu gibi durumlara sebebiyet verdiği ve daha sonrasında enfeksiyon oluşumunun iyileşme sürecini geciktirdiği için yine aynı şekilde en az iki hafta öncesinde sigara kullanımı mevcutsa sonlandırılmalıdır. Operasyonu gerçekleştirecek olan doktora tıbbi geçmiş hakkında bilgi verilmeli. Özellikle kişide alerjik reaksiyona sebep olan maddeler bildirilmelidir.

Popo Protez Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Popo protez ameliyatından sonra gerekli kontrollerin yapılabilmesi için hasta bir gece kadar hastanede kalmalıdır. Ameliyatın hemen sonrasında bu operasyon için tasarlanmış olan özel korse giyilmelidir. Bu korse sayesinde ödem ve şişlik oluşumunda büyük azalma sağlanır. Korsenin kullanımı ameliyat sonrasında 3-4 hafta kadar sürdürülmelidir. Popo büyütme ameliyatı sonrasında birtakım ağrılar oluşması gayet normal ve beklenen bir durumdur. Ağız yolundan alınan ve doktor kontrolünde verilen ağrı kesiciler ile ağrı olabildiğince yatıştırılır. Operasyon geçiren kişi en az iki hafta kadar yürüyüş dışında herhangi bir sportif aktivite yapmamalıdır.

Popo Protez Ameliyatının İyileşme Süreci Nasıldır?

 

Popo protez iyileşme dönemi, ortalama 4-5 haftayı bulmaktadır. Kişilerin hareket halinde olması, lavaboya gitmesi, oturması ya da uzanması gibi durumlar, bölgedeki kas ve dokuların sürekli hareket etmesine yol açacaktır. Bölgenin hareket oranı arttıkça, iyileşme süresi de uzayacaktır. Kalça protez kapsamında hastalara genel anestezi verildiğinden, ameliyattan sonra hastaların 1 gece hastanede kalması gerekecektir. 1 gecelik yatışın ardından, hastalar taburcu edilir. Ameliyat sonrası ilk 24 saat, bölgede şiş ve morlukların oluşmaması için oldukça mühimdir. Bölgeye uygulanan buz masajı sayesinde, kalçalardaki ödem ve morlukların oranı azaltılacaktır. İlk 24 saatlik süre içerisinde, her 15 dakikada bir uygulama tekrarlanmalıdır. Ameliyatın yedinci gününde, kalçadaki dikişler alınır ve bölgeye son pansuman uygulanarak sargı yapılır. 7 günlük dinlenmenin ardından, hastalar ayağa kalkabilir ve hareket edebilir. Ameliyatın etkilerinin tam olarak geçmesi 6 ayı bulabilir.

Bizimle iletişime geçin

Türkiye’de kendi ülkenizde gibi hissetmeniz için gerekli tüm rahatlığı ve konforu sağlıyoruz.

    Uzman ve deneyimli hekimler ileÜcretsiz danışmanlık