BACAK LİPOSUCTİON

 

Bacak Liposuction bacakların daha kusursuz ve ince görünmesini sağlamak için dizlere, üst bacağa, ayak bileğine ve basenlere yapılabilen estetik operasyonudur. Bacak Liposuction ameliyatında, bacak bölgesindeki fazla yağların dışarı çekilmesi amaçlanır. Bacakları genetik olarak kalın yapılı olan veya spor yapmasına rağmen bacaklarında incelme görülmeyen kişiler için bacak Liposuction estetiği önerilir. Herkesin hayalindeki sütun bacaklar artık hayal olmaktan çıkıyor. Siz de vücudunuzun daha kusursuz, pürüzsüz ve ince görünmesi için bacak estetiği yöntemlerinden bacak Liposuction yaptırabilirsiniz.

Bacak Liposuction (Yağ alma) Ameliyatı Nedir ve Nasıl Yapılır?

 

Bacaklardaki yağlanma günümüzde çok fazla kişide görülmektedir. Kilo almak ve yağlanma çağımızın yaygın bir sorunudur. Bu sorunun birçok nedeni olmaktadır. Beslenme sorunları, hareketsizlik, genetik yatkınlık gibi özellikler bölgesel yağlanmalar ilksel nedenlerindendir. Kollar da bacaklar gibi bölgesel yağlanma merkezlerinden biridir. Çok kilolu olup bu kiloları vermeyi başarabilen kişilerin bacaklarındaki deri ve yağ fazlalığı çok kolay bir şekilde spor yaparak geçmeyebilir. Spor yapsa dahi bu yağlardan kurtulamayan kişiler bacak germe operasyonu yaptırmayı tercih edebilirler. Yağ aldırma işlemi liposuction terimi ile ifade edilmektedir. En yaygın yapılan ve en bilinen yöntemdir. Özel uzmanlık gerektiren yağ alma işlemi hangi bölgeden ne kadar yağ alınacağı konusunda oldukça önemlidir. Bu noktada mutlaka uzman hekimden bilgi ve detay alınmalıdır. Sağlık riske atılacak bir konu değildir. Dikkatli ve özenli olmak gereken en önemli konuların başında kişinin sağlığı gelmelidir. Ayrıca işlem sırasında kullanılan cihazların teknolojisi ve özel enjektörlerin güvenilir ve kaliteli olduğu bir sağlık merkezi tercih edilmelidir. Bu süreçlerde hem hekim hem de sağlık merkezi çok iyi araştırılmalı ve incelenmelidir. Konu ile ilgili tüm detaylar uzman hekime danışılarak aydınlatılmalıdır. Bacakların daha ince, daha pürüzsüz ve kusursuz görünmesini sağlamak için üst bacak, basenler, ayak bilekleri ve dizlere yapılan yağ alma estetik operasyonlarına bacak liposuction ismi verilmektedir. Bacak yağ aldırma ameliyatı operasyonlarında bacak bölgesindeki yağların enjektörler dışarı çekilmesi hedeflenmektedir.

 

Bacak Liposuction (Yağ alma) Ameliyatı Sonrasında İz Kalır mı?

 

Liposuction perhiz ve egzersizlere rağmen verilemeyen dirençli, anormal yağ birikimlerinin bacak bölgesinden alınması işlemidir. Zaman içerisinde amacını aşan bu işlem, vücut konturunu düzeltmek ve zayıflamak için de kullanılmaya başlanmıştır. Liposuction kimlere uygulanır? İlk aranan özellik uygulanacak kişinin sigara içmiyor oluşudur. Sigara içmeyen kişilerde sonuç daha olumlu ilerlemektedir. Kişi 18 yaşından büyük ve olabildiğince sağlıklı olmalıdır. Bunun dışında önemli birkaç nokta daha vardır. Henüz doğum yapmamış kadın hastalar, harekete manisi olmayan, bacak bölgesinde yağ fazlalığı olan ve tüm uğraşlara rağmen bunlardan kurtulamayan kişiler, sürekli tedavisi olmayan kişiler en ideal hasta profilini oluşturmaktadır. Bu özellikler dışındaki kişilere yağ aldırma işlemi uygulanmaz mı? Tabii ki uygulanabilir ama bu belirtilen özellikler ideal hasta profiliniz bize anlatmaktadır. Liposuction genelde anestezi ile gerçekleştirilir. Yağ alınacak bölge özel bir sıvı ile şişirilmektedir. Bu özel sıvı yağ hücrelerini emilmeye hazır hale getirmektedir. Sonrasında özel kanüller yardımıyla yağ hücreleri emilerek dışarı çıkarılmaktadır. Tende kanüllerin giriş yaptığı 1 cm izler kalacaktır ama bu izler kısa zamanda kaybolacak izlerdir.

 

Bacak Liposuction (Yağ alma) Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Normal Hayata Geri Dönebilirim?

 

Liposuction işlemi ile sağlıklı olan kişilerden yaklaşık 10-12 litre yağ almak olasıdır. Klasik kaynaklarda 4 litre yağ almanın en sağlıklısı olduğu belirtilmekle birlikte literatürde 10 litre yağ alımının mümkün olduğu belirtilmektedir. İşlem sonucu herhangi bir terslik olmazsa hastanın hastanede kalması gerekmeyecektir. İşlem bitiminden birkaç saat sonra taburcu olması mümkündür. Yüksek hacimli yağ alımlarında hasta takip edilmek için bir gün hastanede kalması talep edilebilir. Bunların dışında hasta yaklaşık 1-2 gün içerisinde günlük, normal hayatına dönebilmektedir. Bu günlerde yağ alınan bölgelerde şişlikler olabilir. Uzman hekim, bu şişlikler için masaj önerebilir, bu masajlar iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Sigara kullanımı iyileşme sürecini uzatmakta ve olumsuz etkilemektedir. Bazı durumlarda hekim 6 hafta kadar korse ya da bandaj kullanımı önerisinde bulunabilir.

 

Bacak Liposuction (Yağ alma) Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?

 

Liposuction ameliyatı öncesi ilk belirtilmesi gereken nokta bu operasyonun zayıflamak için yapılan estetik bir ameliyat olmadığıdır. Selülit, obezite gibi hastalıkların tedavisi hiç değildir. Liposuction operasyonu için kişi olabildiğince sağlıklı olmalıdır. Sert ve esnek bir cilde sahip olmalı, vücut kitle endeksi %3o’ların altında olmalıdır. Herhangi bir kalp, dolaşım,diyabet, bağışıklık sistemi sorunu olmamalıdır. Bu süreçte kullanılan ilaçlar varsa mutlaka uzmana belirtilmelidir. Çoğu ameliyat öncesinde olduğu gibi en az 2 haftadan kan inceltici ilaçlar ve hekimin belirttiği diğer ilaçların kullanımı bırakılmalıdır. Bir alerji varsa doktora bilgisi ameliyat öncesinde mutlaka verilmelidir. Sigara içilmemelidir.

Bacak Liposuction (Yağ alma) Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?

 

Liposuction işleminin faydaları şunlardır; çeşitli yöntemlerle verilemeyen kilolar ve yağlardan kalıcı olarak kurtulunulur, vücut yağ yükü azaltılır, vücudun genelinde düzgünlük sağlanır. Yetişkin bir kişide belli sayıda yağ hücresi bulunur. Kilo artışı ile bu yağ hücrelerinin hacmi artar. Yağ aldırma (liposuction) işlemi bu yağ hücrelerinin için boşaltma işlemi değil de yağ hücrelerinin alınma işlemidir. Şayet hasta diyet, egzersiz, radyo frekans gibi yöntemleri bıraktığı anda yağ hücrelerinin içi tekrar yağ dolmaya başlar. Liposuction ile yağ hücreleri vücuttan uzaklaştırılır. Sonuç olarak; liposuction istenmeyen yağ birikimlerinizden kurtulmanızla kalmaz, bacak bölgesinin yağ depolayabilme kapasitesini de büyük ölçüde azaltmaktadır. Her şeye rağmen bu bir obezite tedavi yöntemi değildir. Ameliyat sonrası şişkinliğin atılması için tuz, şeker, yağ ve fazla proteinden olabildiğince uzak durulması hastanın faydasına olacaktır. Bunun dışında bol su tüketmesi tavsiye edilmektedir. Operasyon sonrası deride sarkma ve dalgalanma olmaması hastaların önem verdiği bir diğer konudur. Bunun için uzman gerekirse germe operasyonu önerecektir. Ameliyatlar kombine bir şekilde de yapılabilir. Bu ihtimaller süreç başlamadan önce belirlenecektir. Bunun dışında liposuction işlemi sırasında özel cihazla kullanılarak ses dalgası, radyo frekans ile işlem birlikte yapılmaktadır. Ciltte sarkma ve dalgalanma ihtimali bu işlemlerle engellenmiş olmaktadır.

 

Bizimle iletişime geçin

Türkiye’de kendi ülkenizde gibi hissetmeniz için gerekli tüm rahatlığı ve konforu sağlıyoruz.

    Uzman ve deneyimli hekimler ileÜcretsiz danışmanlık