SAÇ EKİMİ

 

Aynalar ile barışık olmak kendinize öz güven kazandırmak ister misiniz?

Saç ekiminde Safir Fue ve DHl tekniği ile maksimum greft nakli yapılır. Saç nakli, yaygın plastik cerrahi ve organ nakli türlerinden biridir. Kelliğe dirençli olan enseye yakın başın arka tarafından alınan saç köklerinin, saçların döküldüğü bölgeye taşınmasıdır.  Saçları dökülen kişiler saç ekimiyle hayallerindeki gür ve hacimli saçlara kısa sürede kavuşuyor.

Saç ekimi yöntemleri; Fue saç ekimi, Safir Fue saç ekimi,DHİ saç ekimi, Sedasyonlu saç ekimidir.Sakal bıyık ekimi ve kaş ekimi de yapılacak işlemlerden bir kaçıdır.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

 

Genetik nedenler, hormonal problemler, stres, çevresel faktörler, kazalar gibi nedenlerden ötürü saçlarında seyrelme ya da dökülme gözüken kişilere saç ekimi yapılabilir. Günümüzde saç dökülmesine karşı en iyi yöntem saç ekimidir.

Saç Ekimi Kimlere Yapılır?

 

Fut yönteminde greftler genellikle toplu bir şekilde toplanarak saçsız alana toplu ve aynı anda ekilir. Fue yönteminde ise greftler tek tek toplanır, elde edilen greftler doğrudan laboratuvar ortamında çoğaltılıyor.DHI tekniği ile saç ekimi, özenli ve alanında tecrübeli ekipler tarafından başarıyla uygulanmaktadır.

Saç ektirme işleminden 7 gün öncesinde alkol ve doğal çayların tüketilmesinden kaçınılmalıdır. İlgili doktorun talimatları ve uyarıları doğrultusunda hareket edilir.

Operasyondan sonra ise 10 günlük süreç boyunca sigara, alkol ve doğal çay tüketiminden kaçınılmalıdır.

Kişiye Özel saç tasarımı yapılarak işleminiz deneyimli saç ekimi ekibimiz ile yapılmaktadır. Son teknolojik cihazları bünyesine alarak saç ekimi ve medikal estetik alanında en iyi hekimlerle fark yaratmaya devam ediyor.

Sizde gür saçlara kavuşmak isterseniz bizimle irtibata geçin.

Safir Fue Saç Ekimi

 

Sağlık alanında gün geçtikçe gelişmelerin yaşanması ile birlikte birçok alanda yeni teknik cihaz ve yöntemlerin kullanıldığı gözlemlenmektedir. Sağlık alanında gerçekleştirilen etkili gelişmeler tedavi yöntemlerinin çok daha avantajlı bir yapıya bürünmesine olanak verir. Son zamanlarda sağlık alanında yaşanan teknolojik gelişmelerden biri olan Safir Fue yöntemi ile saç ekim yöntemi sunduğu etkili tedavi yöntemi ile sıklıkla tercih edilir. Kişiler, kadın erkek fark etmeksizin bazen kalıtsal olarak sahip oldukları durumlardan dolayı rahatsız olmalarına sebebiyet veren az saça sahip olabilirler. Bazen bu durum kalıtsal olmaz ve ilerleyen yaşla birlikte bölgesel veya genel saç dökülmelerine kişilerde rastlanabilir. Açıklıklar oluşabilir veya kişinin sahip olduğu saç oranında ciddi bir azalma görülebilir. Bu durumdan estetik anlamda rahatsız olan kişiler saç ekimi işlemlerine başvururlar. Birden fazla farklı yöntemle gerçekleştirilebilen saç ekim işlemi, sağladığı avantajlar dolayısı ile en çok Safir Fue ekim yöntemi kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Yaygın olan bu operasyon hakkında merak edilen tüm detaylara burada ulaşabilmek mümkün.

Safir Fue Saç Ekimi Nedir?

 

Safir Fue saç ekimi, son zamanlarda geliştirilmiş konforlu bir saç ekim işlemidir. Saç ekim operasyonları esasında operasyon geçiren kişiye çok yoğun ağrı ve acı yaşatmazken, kişilerin saç ekim işlemleri konusundaki çekinceli davranışları bu alanda pek çok konforlu yöntem geliştirilmesine sebep olmuştur. Safir Fue saç ekim işlemi, safir bir uca sahip olan medikal kalem kullanılması ile gerçekleştirilir. Kullanılan bu safir uçlu kalemin sağladığı avantaj saç ekimi sırasında açılması gereken kanalların çok daha mikro bir boyutta açılmasına olanak vermesidir. Minimal boyutta açılan bu kanallar sayesinde kişinin kafa derisinde oluşacak kabuklanma çok daha hafif düzeyde gerçekleşir.

Safir Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

 

Safir Fue saç ekim işlemi sedasyonlu olarak veya lokal anestezi uygulanarak yapılabilir. Her iki durumda da hasta operasyon sırasında kesinlikle ağrı ve acı hissetmez. Operasyon hastaya tercihen sedasyon veya lokal anestezi uygulanması ile başlar. Greftler, mikro motor şeklinde ifade edilen aletin kullanılmasıyla safir fue yöntemi sayesinde donör olarak belirlenmiş bölgeden kökleri ile birlikte alınır. Alınan bu greftler safir uçlu medikal kalemin kullanılmasıyla birlikte açılan mikro kanallara itina ile ekilir. Saç köklerinin donör bölgeden alınmasının başlıca sebebi çok daha fazla saç kökü ekiminin gerçekleştirilebilinmesidir.

Safir Fue Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

 

Safir uç kullanılarak gerçekleştirilen saç ekimi operasyonlarının diğer yöntemler kullanılarak yapılan operasyonlara karşı sağladığı en büyük üstünlük safir ucu sayesinde cilde çok daha az miktarda zarar veriyor olmasıdır. Sağladığı bu üstünlük sayesinde işlem sonrasındaki iyileşme sürecini de minimum düzeye indirerek konforlu bir operasyon olanağı sunduğunu kanıtlamış olur.

Safir uç kullanılarak gerçekleştirilen saç ekim işlemlerinde ağrı ve acı yok denecek kadar az olurken kanamaya da yine eser miktarda rastlanılmasına ortam oluşturur. Kanamanın en az olduğu işlem olan safir fue saç ekim işlemi, diğer ekim yöntemlerine göre enfeksiyon oluşumu konusunda da oldukça etkili bir hizmet sunmakta ve bu durumu neredeyse tamamen engellemektedir. Enfeksiyon oluşumuna büyük ölçüde engel olabilmesinin sebebi bu işlem uygulanırken kullanılan medikal araç ve gereçlerin tek kullanımlık olması ve steril bir şekilde muhafaza edilmesidir.

Safir Fue tekniği kullanılarak gerçekleştirilen saç ekim operasyonları sonrasında oluşan görüntü estetik anlamda çok daha doğal ve canlı olur. Bunun birlikte donör bölgeden alınan greftlerinin ekimi için belirlenen açının sıfır hata ile hesaplanmasını mümkün

kılar. Safir fue tekniği ile gerçekleştirilen saç ekim işlemlerinde hata payı minimal düzeydedir ve bu yüzden sıklıkla tercih edilir.

Safir Fue Saç Ekim Operasyonu Ne Kadar Sürer?

 

İstisnai durumlar söz konusu olmadığı sürece safir fue tekniğinin tercih edildiği saç ekim işlemleri kesinlikle uzun süren bir operasyon olarak nitelendirilemez. Operasyonunun süresini hastanın beklentileri, operasyona uygun olup olmadığının teyit edildiği gerekli muayene işlemleri, hastanın sahip olduğu saç dökülmesinin hangi sebebe bağlı olduğunun bulunma aşaması belirler. Tüm bu işlemler saç ekim işleminin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için dikkate alınması gereken detaylardır. Başarılı bir saç ekim operasyonu demek, işlem sonrasında herhangi bir dökülme yaşanmaması demektir. Bu yüzden donör olarak belirlenen bölgeden alınan saçların ne kadar sağlıklı olup olmadığı ile ilgili bir bulguya ulaşılması işlem için oldukça önemlidir. Saç ekim operasyonu sonrasında kişinin saçlarının dökülmeye devam etmesi istenmeyen durumdur. O yüzden tüm bu aşamalar atlanılmadan uygulanmalı ve operasyonun bir parçası olmalıdır. Operasyon ortalama 1-1,5 saat kadar sürebilir. Tercihen birkaç seans ile de tamamlanabilen saç ekim süreci genellikle doktorların inisiyatifi ile tek seansta bitirilmek istenir, böyle uygun görülür.

Safir Fue Saç Ekimi Kalıcılığı Nedir?

 

Donör olarak belirlenen bölgeden alınan greftler sağlıklı olduğu sürece ekildiği bölgedeki kalış süresi kişinin ömrü ile sınırlı tutulabilir. Safir Fue saç ekimi işlemi başarılı bir şekilde tamamlandığı ve gerekli tektiler operasyon öncesi gerçekleştirildiği sürece kalıcılık açısından istisnai herhangi bir sorun yaşanmaz.

Safir Fue Saç Ekimi Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Operasyon geçirecek olan hastanın operasyondan en az iki hafta kadar önce kullandığı kan sulandırıcı ilaçlar var ise kullanmayı bırakması gerekir. Bununla birlikte saç şekillendirme amacına yönelik kullandığı özel losyon, krem, saç köpüğü ve jöle gibi ürün kullanımı mevcutsa operasyondan önce bunların kullanımına da ara verilmesi gerekmektedir. Safir fue saç ekimi gerçekleştirilecek olan kişinin hayatında sigara ve alkol kullanımı mevcutsa yine aynı şekilde operasyondan en az 2 hafta kadar önce bunların kullanımının durdurulması veya kullanımına ara verilmesi gerekmektedir. Sigara kullanımı, ara verilmesi açısından özellikle dikkat edilmesi gereken noktadır. Sigara kullanımı kan dolaşımını olumsuz etkilediğinden dolayı saç ekim işlemini kötü yönde etkiler ve başarılı sonuç alınmasına engel oluşturur.

Safir Fue Saç Ekimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli ?

 

Operasyondan hemen sonraki ilk üç gün özellikle dikkat edilmesi gereken süreci kapsar. Bu üç gün içerisinde safir fue ekim işlemi gerçekleştirilen kişinin başına su değdirmemesi ve saçı kesinlikle yıkamaması gerekir. Kişinin bu ilk üç günlük süre zarfında mümkün olmadıkça dışarı çıkmaması eğer zorunlu olarak çıkması gerekiyor ise de başını çok terletmeyecek bir şapka takarak çıkması dikkat etmesi gereken detaylardır. Bu üç gün enfeksiyon riski oldukça fazladır ve fazladan dikkat edilmesi hasta yararına olur.

Bizimle iletişime geçin

Türkiye’de kendi ülkenizde gibi hissetmeniz için gerekli tüm rahatlığı ve konforu sağlıyoruz.

    Uzman ve deneyimli hekimler ileÜcretsiz danışmanlık