MEME BÜYÜTME

 

Meme (göğüs) büyütme ameliyatı, en sık uygulanan şekli ile memeye implant (silikon) yerleştirilerek, memenin boyutunu artırmaya veya eski haline getirmeyi sağlayan cerrahi bir tekniktir. Her yıl, dünyada on binlerce kadın farklı sebeplerden dolayı bu ameliyatı yaptırmaktadır.

En yaygın sebepleri şöyle sıralanabilir:

– Doğal memenin boyutunu büyütmek,

-Memelerdeki asimetriyi azaltmak (meme büyüklüklerinin birbirinden farklı olması),

– Kilo kaybı, hamilelik ya da emzirme gibi sebeplerden dolayı kaybolan meme hacmini eski durumuna getirmek…

– Çeşitli durumlarda memeyi yeniden oluşturmak için (Örneğin meme kanseri ameliyatı sonrası, doğuştan meme olmaması …)

Meme büyütme ameliyatında küçük bir cilt kesisi ile silikon uygun alana yerleştirilir. İyileşme dönemi genellikle 24 saatten 48 saate kadar değişiklik gösteren dinlenme gerektirir.Meme büyütme için çoğunlukla implant kullanılır veya Memeye Yağ Transferi başlığında inceleyebileceğiniz, yağ enjeksiyonu yapılabilir. Göğüs Büyütme ameliyatı ile silikon implant ile mümkün olabildiği gibi Yağ Transferi ile de mümkün olabilmekte ve oldukça doğal bir görünüme kavuşabilmektedir. Bu operasyon esnasında en dikkat edilmesi gereken göğüslerdeki simetri ve kişiye uygun görünümüdür.Kişiye özel 3D simülasyon ile hastaya göğüs büyütme sonrası nasıl bir görünüme sahip olacağı gösterilir ve hasta ile birlikte doktor nasıl bir strateji oluşturacağının kararını verir. Hasta kendini göğüs büyütme ameliyatı olduktan sonra nasıl görüneceğini kendi gözleri ile öncesinde görebilir. Sonrasında doktor oluşturduğu strateji ile operasyonu planlar.

Gelişen son teknoloji sayesinde ameliyat öncesi 3D simülasyon görüntüleri ile kendisini gördüğü şekilde doğal ve simetrik yeni ve başarılı bir şekilde büyütülmüş göğüsleri ile gördüğünde oldukça memnun olmaktadırlar.

Tecrübeli doktorlarımızın ve Estetik International’ın son teknolojik imkanları ile mükemmel sonuçları yakalamak artık çok kolay sizde bu deneyim için bizlerin tercih edin .

Bireyin Kendi Yağ Dokusu İle Yapılan Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 

Bu yöntemin tercih edildiği operasyonlarda genellikle ameliyat olacak kişinin sahip olduğu memelerin biçimi estetik algılarına uygun fakat küçüktür. Bu durumun var olduğu kişilerde tercih edilen bu yöntem, liposuction işlemlerinde kullanılan kanüller sayesinde karın ve basen bölgelerinden alınan yağ dokusu memeye enjekte edilmek için saflaştırıldıktan sonra yine kanüller kullanılarak memeye yerleştirilir.

 

Silikon Protez İle Meme Büyütme Ameliyatı Kansere Sebep Olur Mu?

 

Yapılan kapsamlı araştırmalar sonucunda insan hayatını büyük oranda tehlikeye atmayacak miktarda silikon protezlerin kanser geliştirebileceği saptanmıştır. Fakat bu değer göz ardı edilebilecek kadar önemsiz bir orandır. Çünkü silikon protezin oluşturabileceği kanser riski sağlığı çok yerinde ve kendisine çok iyi bakan bir bireyin kansere yakalanma riski ile aynıdır. Meme büyütme ameliyatlarını tercih eden ve yaptıran kadınların çoğunun sahip olduğu meme dokuları normalden küçük olduğundan kansere yakalanma risklerinin genelin altında olduğu da gözlemlenmiştir.

Meme Protezinin Hangi Yöntem İle Yerleştirileceğine Nasıl Karar Verilir?

 

Meme büyütme operasyonuna girecek kişinin sahip olduğu anatomik özellikler meme protezinin hangi yoldan yerleştirileceği konusunda gerekli bilgiyi vermiş olur. Eğer meme başı etrafından yerleştirilmek isteniyorsa meme başı civarında bulunan areola bölgesinin belli bir çapın üstünde kalması gerekmektedir. Bu giriş yolunun tercih edilmesinin sebepleri arasında diğer bölgelerden giriş yapılırken kalacak ameliyat izinden çok daha makul bir seviyede iz kalmasına imkân tanıması ve giriş yolu olarak daha uğraşsız bir yol olduğu için ameliyatın çok daha kısa sürmesine ortam hazırlaması vardır.

Diğerlerine göre çok daha sık kullanılan giriş yolu meme altı katlantı bölgesidir. Ameliyat sonrasında ciltte kalacak olan ameliyat izinin konumu meme altından kalacağı için gözükmez ve bu da bu yolun sık tercih edilme sebeplerinden birinin arasına girer. Ayrıca bu yol ile yerleştirilen protezden sonra emzirme ile ilgili herhangi bir problem yaşama riski oldukça küçüktür.

Koltuk altından yerleştirme yolu çok sık tercih edilmeyen ve profesyonellik isteyen bir işlemdir.

Göbek deliğinden yerleştirilen protezler, cilt altına koyulurken hazır bir implant halinde bulunmazlar. Yerleştirildikten sonra serum ile memelerde şişirilmesi sağlanır. Fakat hem tercih edilen bir işlem değildir hem de bu yol kullanılarak yapılan ameliyatlarda çok başarılı sonuçlar elde edilmez.

 

Meme Protezinin Kas Üstünemi Mi Kas Altına Mı Yerleştirileceğine Nasıl Karar Verilir?

 

Göğüs ön duvarında bulunan pektrolis major kasının altına mı üstüne mi yerleştirileceğine ameliyata girecek kişinin tercih ve isteklerine bağlı, olarak karar verilmektedir. Eğer protez kas altına yerleştirilirse protezin üzeri daha kalın bir doku ile örtülmüş olur ve protezin varlığı çok hissedilmeyeceği için daha doğal bir sonuç elde edilmiş olur. Sunduğu dezavantajı ise kas üstüne yerleştirilen bir proteze göre ameliyat sonrası bir miktar daha fazla ağrı yapabilecek olmasıdır. Eğer protez kas üstüne yerleştirilirse daha belirgin bir meme görüntüsü elde edilirken doğallıktan biraz daha uzak bir sonuç meydana gelir. Sağladığı avantaj arasında ise kas altına göre çok daha eser miktarda bir ağrı yaratmasıdır.

 

Protezin Şekline Neye Göre Karar Verilir?

 

Kullanılan protezler ikiye ayrılır. Bu protezlerden biri Raound Protez olarak adlandırılan kürenin yarısı biçiminde görünen protezlerdir. Kullanım amaçları şekli düzgün olan memelerin hacmini arttırmak ve dolgunluk vermektir. Diğer bir protez grubu Anatomik protezlerdir. Bu protezlerin tek bir tipi yoktur. Birden fazla çeşidi bulunan anatomik protezlerin tercihi yapılırken operasyonun uygulanacağı kişinin anatomik özellikleri dikkate alınır. Anatomik protezler gerçek bir meme şeklinde tasarlanmıştır.

 

Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Ameliyat öncesinde ağrı kesici gibi kan sulandırıcı ilaçların kullanımı kesinlikle bırakılmalı, kan sulandırıcı etkiye sahip olan gıdaların da kullanıma ara verilmelidir. Ameliyat sonrasındaki tedavi sürecini olumsuz etkileyeceği için en az 10 gün önce sigara kullanımı bırakılmalıdır. Mensturasyon döneminde kişide kanamaların görülebilmesi artacağı için operasyon eğer bu süreçte gerçekleştirilecekse operasyonu gerçekleştirecek doktora bu konuda bilgi verilmelidir.

 

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Operasyon sonrası ilk bir ay kadar protezler sıkıştırılmamalı ya da üzerlerine basılmamalıdır. Operasyonu gerçekleştiren doktorun verdiği ilaçlar eksiksiz kullanılmalı, kanama olmasına sebep olacak ağrı kesiciler keyfi olarak kullanılmamalıdır. İlk bir hafta kadar olan süreçte kişinin üst bedeninin yüksek bir şekilde konumlandıracak şekilde istirahat etmesi son derece önemlidir.

Göğüs Silikonları Kaç Yıl Dayanır?

 

Meme protezlerine önceleri biz 10-15 yıllık bir süre biçerdik. Fakat herhangi bir sorun çıkartmazsa hayat boyu kalabilir bu protezler. Ama kimi hastada 5 yılda, kimi hastada 10 yılda bazı ufak tefek sorunlar çıkarabilir .protezin etrafında normalde oluşan ince bir zar tabakanın zaman içinde, çeşitli dış etkenlerle veya çeşitli iç etkenlerle kalınlaşıp, sertleşip şekil bozukluğu ve ağrıya yol açması sonucu oluşur. Böyle durumlarda protezin çıkarılması veya değiştirilmesi gerekebilir. Artık çok daha güvenli protezler yapılıyor ve bu protezlerin vücutta kalma süreleri giderek uzuyor.

Silikon Protezi Olan Göğüsler Hamilelikten Nasıl Etkilenir?

 

Normal olarak zaten hamilelikte memeler büyüyeceği için silikonla daha da büyük görünür. Büyüme miktarı, kadından kadına değişir ve silikon protezlerin boyutu da bu büyümede rol oynar. Hamilelik bitince normal boyuna iner.

Hamilelik sonrasında meme tekrar küçüldüğünde görsel olarak aşırı derecede rahatsız edici meme küçülmesi olmaz. Buna sebep silikondur.

Silikon Protez Basınçla Şekil Değiştirir Mi Veya Patlar Mı?

 

Silikon protezlerin patlamaları ya da hasar görmeleri trafik kazası yada bıçaklanma gibi çok şiddetli bir darbe söz konusu değilse pek mümkün değildir. Üretim hatasına karşı ise firma tarafından ömür boyu garantilidir.

Estetik meme küçültme ameliyatında büyük olan meme dokusu kişinin vücut ölçülerine göre yeniden şekillendirilir. Arzu ettiğiniz görüntü için uzman doktorlarımız eşliğinde size uygun görünümü sağlıyoruz.

Bizimle iletişime geçin

Türkiye’de kendi ülkenizde gibi hissetmeniz için gerekli tüm rahatlığı ve konforu sağlıyoruz.

    Uzman ve deneyimli hekimler ileÜcretsiz danışmanlık