BADEM GÖZ ESTETİĞİ (KANTOPLASTİ)

 

Badem göz ameliyatı, daha daha genç, sağlıklı, estetik ve anlamlı bir bakış elde etmek amacıyla gözlere daha çekik bir görünüm verilmesini sağlayan cerrahi bir işlemdir. Ameliyat lokal anestezi altında klinik yada ameliyathane ortamında, 40-60 dk. içinde yapılmaktadır. Kantoplastide gözün dış kantus denen köşesi, yukarı-dışa doğru gerilerek kemik zarına asılmakta ve erimeyen bir dikişle sabitlenmektedir. Ameliyat sonrası kişiden kişiye değişen hafif kızarıklık, ödem ve ağrı görülebilir. Hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilen bir yöntemdir. Bu operasyon sırasında kişilerin gözlerine zarar veren herhangi bir durum söz konusu değildir. Tekniklere, hastalarla beraber onların ihtiyaç ve isteklerine göre karar verilir. Uzman cerrahımız sizler için en uygun olan yöntemi seçecek ve sizlere bu konuda destek verecektir.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

 

Badem Göz Ameliyatında hastaya lokal veya genel anestezi uygulanabilmektedir. Öncelikle operasyonun yapılacağı bölge uyuşturulur. Daha sonra göz çevresine küçük bir kesi atılır. Özel cerrahi iplikler kullanılarak açılan bu kesilerden göz yukarı doğru çekilir ve erimeyen ipler yardımıyla kemik zarına sabitlenir. Eriyen iplik kullanılarak kesi dikilir. Badem göz Ameliyatı sırasında erimeyen iplik kullanılmasının sebebi hasta ileride tekrar eski haline dönmek isterse lokal anestezi uygulanır ve dikişleri alınır. Böylelikle hasta operasyon öncesindeki görünüşüne sahip olur. İsminden de anlaşılacağı gibi eriyen ipliklerle yapılan dikişlerde zaman içerisinde iplikler eriyerek yok olur böylelikle dikiş aldırma durumu ortadan kalkmış olur. Dikiş aldırma ameliyatı yaklaşık 20 dakika kadar sürmektedir.

Badem Göz Estetiği Kalıcı mı?

 

Cerrahi bir işlem olan badem göz estetiği, göze herhangi bir zarar vermediği için pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Güzellik anlayışı herkes için farklıdır. Bazı kişiler gözlerinin yorgun gözükmesini istemez. Vücudu yorgun olmamasına rağmen özleri bu şekilde gözüken kişiler badem göz estetiği ile kalıcı olarak gözlerde şekil değişikliği meydana getirebilmektedir. Göz çevresinde yer alan problemlerden ömür boyu kurtulmayı hedefleyen birçok kişi daha çekici olabilmek için bu yöntemi uygulamaktadır.

Kimler Badem Göz Ameliyatı Adayı

 

Badem göz ameliyatı yaptıranlar oldukça çekici bir görünüme kavuştuğu için, birçok kişi bu estetik operasyonun kimlere uygulanabileceğini merak etmiştir. Badem göz ameliyatı, kadın-erkek fark etmeksizin herkese uygulanabilir bir estetik operasyondur. Badem göz estetiğinde gözün dış köşesi yukarı doğru gerilir ve kemik zarına asılır. Her ne kadar kalıcı bir estetik operasyon olması nedeniyle tercih sebebi haline gelse de, yaş ilerlemesi ile beraber gelecek yıllarda tekrardan yapılma ihtiyacı doğabilir. Eğer badem göz estetiği olmak isteyen kişinin üst veya alt göz kapağında herhangi bir sorun mevcutsa, ilk olarak bu sorunun giderilmesi gerekir. Bu sorun ortadan kalktıktan sonra badem göz ameliyatı (kantoplasti ameliyatı) yapılabilmektedir.

Badem Göz Ameliyat Öncesi ve Sonrası

 

Badem göz estetiği öncesinde doktor ve hastane seçimi büyük önem arz etmektedir. İşlemin sorunsuz bir şekilde uygulanabilmesi için deneyimli plastik cerrahi uzmanlara ihtiyaç duyulur. Operasyonun yapılma gerekçesi ne olursa olsun doktor, operasyon öncesinde bireyin yüz hatlarını inceler ve planlamayı da buna göre yapar. Bunların yanı sıra ameliyatın yapılacağı gün hasta, hastaneye gitmeden evvel herhangi bir kimyasal ile yüzünü temizlememeli ve makyaj yapmamalıdır.

Badem göz ameliyatından sonra ikinci gün duş alabilirsiniz. Operasyon esnasında genellikle kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır. Ancak bazı durumlarda alınması gereken dikişler de kullanılmaktadır. Böyle olduğu takdirde, dikişler ortalama 5-7 gün içinde alınmalıdır. Nasıl dikişler atılacağına ise işlemi gerçekleştirecek olan plastik cerrahi uzmanı karar verecektir. Badem göz estetiği sonrasında ise ödem, kızarıklık ve çok az da olsa ağrı gibi şikâyetlerle karşılaşılabilir. Bu durum, kesin olmamakla birlikte kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bir anormallik yaşanmadığı sürece, ameliyattan yaklaşık 10 gün sonra hasta tamamen iyileşmiş olacaktır. Bu süreçte hastalara, sırt üstü olacak şekilde çift yastıklı yataklarda yatmaları tavsiye edilir. Ayrıca, dikişler iyileşene kadar işlemin yapıldığı bölge kimyasal ürünlerden uzak tutulmalıdır.

Badem Göz Estetiği Öncesi ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 

Badem göz ameliyatı iyileşme sürecinde hastaların genel sağlık durumlarına dikkat etmesi gerekir.

Çekik göz ameliyatı olarak da bilinen badem göz estetiğinin ardından gündelik yaşama hızlı dönüş sağlanabilir. Pratik ve ağrısız bir işlemdir. Operasyon sonrasında kesi açılan bölgede küçük şişlikler olabilir. Bu durum kısa süre içinde ortadan kalkacaktır. Yine en kısa sürede sonuç almak için cerrahın yönlendirmelerine dikkat etmek gerekmektedir. Kısa süreli medikal krem kullanımı söz konusu olabilir. Operasyon sonrasında göz çevresine özel bant yapıştırılır ve rahatlıkla duş alınabilir.

Badem göz ameliyatı sonrasında 5 gün boyunca kesi yerine makyaj yapılmaması tavsiye edilir.

Beslenme ile ilgili dikkat edilmesi gereken konular da vardır. Ameliyattan sonra 2-4 ay arasında tuz kullanımını kısıtlamak veya tamamen bırakmak gerekmektedir. Tuz vücutta ödem yaptığından dolayı ameliyat sonrası bir süre kullanımı uygun değildir. Bu yüzden bırakılmasa bile kullanımını en az düzeye indirmek önemlidir.

İyileşme sürecinde sıvı alımına dikkat edilmelidir. Bol bol su tüketilmesi tavsiye edilir.

Operasyon sonrasında bir süre istirahat etmeli ve tüm olası dış etkilere karşı korunmak gerekmektedir.

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi, bölge işlem sonrasında temiz tutulmalı, toz ya da duman gibi dış unsurlardan uzak tutulmalıdır.

Bizimle iletişime geçin

Türkiye’de kendi ülkenizde gibi hissetmeniz için gerekli tüm rahatlığı ve konforu sağlıyoruz.

    Uzman ve deneyimli hekimler ileÜcretsiz danışmanlık