NAZOLABİAL DOLGUSU

 

Burun kanatlarının yanından başlayıp ağız köşelerine dek uzanan oluğa “nazolabial çizgi/oluk” adı verilir. Kilo değişimleri, fazla mimik ve yaşın ilerlemesi ile birlikte çok daha belirgin bir hal kazanır. En fazla dolgu uygulaması yapılan yerdir. Bu çizgiler belirgin ise yorgun, mutsuz ya da daha yaşlı görünebilirsiniz. Yaşlanma belirtileri kapsamında ciltte meydana gelen deformasyonlara yönelik düzeltmelerde ve hacim artışı istenilen alanlarda hyalüronik asit içerikli dolgu uygulamalarından faydalanılmaktadır. Dolgu uygulamaları temelde aynı uygulama prensibi ile gerçekleştirilmekte ancak fayda amacına göre farklı kategoriler altında değerlendirilmektedir. Dudak dolgusu, yüz dolgusu, ışık dolgusu, gençlik aşısı ve örümcek ağ estetiğine eşlik eden dolgu uygulamaları günümüzde hastaların sıklıkla başvurduğu tedavi yöntemleri olmaktadır.İlerleyen yaş, iş ve yaşam stresi, dengesiz beslen ve yeterli uyku alamama gibi nedenlerle ortaya çıkan yüz sarkmaları ve yorgun ifadeler tarihe karışıyor. Nazolabial dolgu mucizesi sayesinde artık herkes en az 10 yıl gençleşecek. Bunun yanında asıl önemli olan yorgun ve kronik mutsuz yüz ifade kaybolup yerine mutlu, sakin ve ışıltı saçan bir yüz ifadesi gelecek.

Nazolabial Dolgu Nedir?

 

Pürüzsüz yanakların ve çıkık elmacık kemiklerinin yerini zamanla doku kaybı yaşamış sarkık yanaklar ve artık görülemeyen elmacık kemikleri alabilir. Yanakların burun kenarlarına doğru sarkması sadece yaşlılıktan kaynaklanmaz. Çok genç yaşlarda ortaya çıkabilen yanak sarkmaları sigara kullanımı, yetersiz beslenme, alkol ve madde kullanımı ile uykusuzluktan dolayı ortaya çıkabilir. Genç yaşlarda dahi ortaya çıkabilen bu sarkıklık, kişiyi hem hasta, hem yorgun hem de olduğundan daha yaşlı gösterir.

Nazolabial dolgu yanak ile burun kenarları arasına uygulanan ve buradaki kırışıkları açan, sarkmaları ortadan kaldıran mucizevi bir uygulamadır. Son zamanlarda ülkemizde en çok tercih edilen yüz dolgusu uygulamalarından biridir.

Yanaklar Neden Sarkar, Yüzde Neden Çizgiler Oluşur?

 

Cilt zamanla estek ve canlı yapısını kaybeder. Özellikle 30 yaşından sonra cildin ürettiği kolajen miktarı azalır. Sonuç olarak da cilt daha az esnek hale gelir. Düzensiz beslenme, sigara ve alkol kullanımı, yeterli miktarda su tüketmeme cildin hızla yaşlanmasına neden olur. Nemini kaybeden cilt kolay kırışır ve sarkar. Bu nedenle cildin kolajen yapısını dengelemek için takviye kolajen gıdaları almak önemlidir.

Genç yaşlarda ortaya çıkan ince çizgiler botoks gibi, minik dolgu gibi ameliyatsız estetik uygulamaları ile ortadan kaldırılabilir. Ancak yaş ilerledikçe derinleşen çizgiler dolgular ya da botoks uygulamaları ile saklanamaz hale gelir. Bu durumda ameliyatla yüz germe işlemleri uygulanmak durumunda kalınır.

Nazolabial Dolgu Kalıcı mıdır, Nasıl Uygulanır?

 

Hyaluronik asit kullanılarak yapılan bu yüz dolgusu en az bir sene etkiye sahiptir. Hiç bir botoks veya dolgu işlemi kalıcı yani ömürlük değildir. Hepsinin belirli bir ömrü vardır. Sonrasında yenilenmesi gerekir. Yenilenmezse işlem yapılan yer, işlem yapılmadan önceki haline döner daha kötü olmaz.

Bir yıl kalıcılığı bulunan bu dolgu işlemini 10 dk gibi kısa bir süre içerisinde yaptırabilirsiniz. Hastanın yaşına, yanaklarına, sarkıklığına bağlı olarak kişiye özel olarak tasarlanan dolguda farklı miktarlar kullanılır. Gençlerde daha az miktarda dolgular kullanılırken ileri yaşlarda daha fazla miktarlar kullanılır.

Nazolabial Dolgu Kimlere Yapılabilir, Uygundur?

 

Yetişkin tüm kadın ve erkeklere bu gençleştirici yüz dolgusu işlemi uygulanabilir. Bu işlem sayesinde yanaklar daha tombul ya da belirgin bir hale gelmez. Çünkü bu Nazolabial dolgu yanaklar ile burun arasına yapılır. Eğer yanaklarınızın daha belirgin hale gelmesini istiyorsanız o zaman elmacık kemiği dolgusu yaptırmanız gerekir.

Bunun kanatlardan ağız kenarına inen çizgilerin olduğundan daha belirgin olması, kişileri görünüm açısından rahatsız edebilir.

Nazolabial dolgu işlemleriyle burun deliklerinin alt kısmında oluşan çizgilerin oluşmasına neden olan yağ kaybı giderilerek bu çizgiler ortadan kaldırılır.

Nazolabial dolgu işlemleri, bu çizgilerin oluşturduğu mutsuz görünümü ortadan kaldırarak daha iyi bir görünüme kavuşması sağlanır.

Nazolabial dolgu işlemleri için kurumumuz ile iletişime geçen hastalarımız için gerekli muayeneler ve tetkikler yapılır. Hastaların ihtiyaçları belirlendikten sonra uygulanacak doz miktarına karar verilir.

Uygulama öncesinde işlem yapılacak bölge, sterilize edilir. Hastalarımızın işlem esnasında herhangi bir acı hissetmemesi için bölgeye anestezik krem veya lokal anestezi uyguluyoruz. Daha sonra uzmanlarımız, ince iğne yardımı ile bölgeye dolgu uygulamaktadır. Tek seferde, çok fazla dolgu verilmesi önerilmez. Başarılı sonuçlar elde etmek için dolgu uygulamasını, yavaş yavaş uyguluyoruz. Nazolabial dolgu işlemlerinde, hastalarımızın en doğal ve sağlıklı sonucu elde etmesini sağlıyoruz.

Nazolabial Dolgu Öncesi

 

Nazolabial dolgu işlemlerinde, istenilen sonuçların elde edilebilmesi için öncesinde ve sonrasında hastalarımızın bazı noktalara dikkat etmesi gerekir.

Öncelikle Nazolabial dolgu işlemleri için uzman ve profesyonel kişilerden yardım alınmalıdır. Nazolabial dolgu işlemlerinde, kişilerin doğal görünümünden uzaklaşmamak gerekir.

DNZ olarak bu dolgu işlemini, erken yaşta hastalarımıza önermiyoruz. Dolgu öncesi aspirin, antibiyotik gibi ilaçların kullanımına belirli bir süre ara verilmelidir. Bunun yanı sıra alkol, sigara gibi zararlı içeceklerin işlemden en az 2 hafta öncesinden ara verilmesi gerekir.

Nazolabial dolgu işlemlerini, hamile ve emziren annelere önermiyoruz. Herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin, işlem öncesinde uzman doktorları ile görüşmesi daha faydalı olacaktır.

Uzmanlarımız, hastalarımıza işlem öncesinde ve sonrasında nelere dikkat etmesi konusunda gerekli bilgileri aktarır. Diğer bir önemli husus ise bütçe planlaması yapılabilmesi için Nazolabial dolgu fiyatları hakkında kurumumuz ile iletişime geçmeniz isabetli olacaktır.

Nazolabial Dolgu Sonrası

 

Nazolabial dolgu işlemi sonrasında hastalarımız, kısa bir süre içerisinde istenilen görünüme kavuşur. Tedavinin etkisini daha uzun süre gösterebilmesi için bazı noktalara dikkat edilmelidir.

Nazolabial dolgu sonrasında ilk 1 hafta sauna, hamam, havuz gibi aktivitelerden kaçınılmalıdır. Ayrıca işlem uygulanan bölgeye, ovuşturma hareketlerinden kaçınılmalıdır.

Nazolabial dolgu sonrası hastalarımıza ilk gün makyaj ve asitli cilt ürünlerini kullanmalarını önermiyoruz. Ayrıca işlem sonrasında bazı asimetrik sorunlar ile karşılaşılabilir. Bu durumda panik yapılmamalı ve kontrol randevusuna kadar beklenmesi gerekir.

Gerekli durumlarda kişilere tekrar asimetrik düzenlemeler yapılabilir. Nazolabial dolgu işlemleri sonrasında istenmeyen bir durumla karşılaşıldığında, hemen uzman ile görüşülmesi gerekir.

Nazolabial Dolgu Ne Kadar Kalıcıdır?

 

Nazolabial dolgu işlemleri, tüm estetik operasyonlar gibi yaşlanmayı durdurmaz. Bu dolgu işlemleri, doğru şekilde uygulandığında yaklaşık 9 ay kadar etkisini devam ettirir.

Dolgu uygulaması için kullanılan hyalüronik asit, zamanla vücutta kaybolur ve işlem etkisini kaybeder. İşlemin etkisi, yaklaşık tedaviden sonra 2 hafta içinde tam olarak oturmuş olur.

Bunun yanı sıra Nazolabial dolgu işlemlerinin kalıcılık süresi, kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Kişilerin kullandığı sigara, sağlıksız beslenme ve çevresel koşullarda işlemin kalıcılık süresini azaltacaktır.

Ayrıca Nazolabial dolgu işlemlerinde kullanılan dolgu maddesinin kalitesi de kalıcılık süresi ile ilgili önemli bir referanstır. Dolgu işlemleri, belirli aralıklarda tekrarlandığında kalıcılık süresi daha da uzayacaktır.

Doğru zamanda doğru kişiler tarafından uygulanan Nazolabial dolgu işlemlerinin kalıcılık süresi daha fazladır. Kurumumuz, başarılı sonuçların elde edildiği Nazolabial dolgu fiyatları ile ilgili olarak bütçeye en uygun tekliflerle işlemleri gerçekleştirmekteyiz.

 

Bizimle iletişime geçin

Türkiye’de kendi ülkenizde gibi hissetmeniz için gerekli tüm rahatlığı ve konforu sağlıyoruz.

    Uzman ve deneyimli hekimler ileÜcretsiz danışmanlık