MEME DOLGUSU

 

Silikon ile meme büyütme ameliyatı tüm dünyada yaygındır fakat cerrahi operasyondan çekinen ve bu işin daha pratik olarak halledilmesini isteyenler için meme dolgusu yaptırmak iyi bir seçenektir. Meme Dolgusu, göğüsleri oldukları bedenden 1-2 üst bedene çıkartmak, önemli olmayan hafif bir sarkmayı düzeltmek, göğüslerdeki boyut ve hacim durumlarını istenildiği gibi ayarlamak, çok fazla olmayan hafif doğal bir dolgunluk ve canlı, diri bir görünüm sağlamak gibi nedenlerle uygulanmaktadır. Göğüslerdeki sarkma konusunda da farklı tekniklerle müdahaleler yapılabildiğinden ötürü, meme dolgusu daha çok küçük çaptaki sarkma problemlerinde tavsiye edilmektedir. Daha önemli sarkma problemleri için meme dikleştirme ameliyatlarından iyi bir sonuç alınabilir.

Meme Dolgusunda Kullanılan Dolgular

 

Meme dolgusu için;

-Kişinin kendi yağları,

-Aquafilling,

-Hyralürik dolgu çeşitleri en çok tercih edilen dolgulardır.

Bu dolgular kanül ya da küçük iğnelerle göğüs çizgisinden ya da koltuk altından enjekte edilerek hiçbir kesi yapılmadan uygulanır. Hasta lokal anestezi aldığı için bu bölgede hiçbir acı hissedilmez.

40 dakika süren bu işlemden sonra hiçbir şey olmamış gibi günlük yaşantısına devam eder ve kalıcılık oranına göre, değişik aralıklarla istenilirse tekrarlanır.

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Hangi Durumlarda Tercih Edilebilir?

 

Ameliyatsız göğüs büyütme uygulaması; göğüslerinde fazlaca bir dolgunluk ve hacim beklentisi olmayan, cerrahi bir operasyon geçirmek istemeyen, göğüslerini bir ya da en fazla iki beden büyütmek arzusunda olan, silikon protez kullanmak istemeyen, ameliyat sonrasında iyileşme dönemi yaşamak istemeyen ve hemen ayağa kalkmak isteyen kişiler açısından uygun bir göğüs büyütme yöntemidir. Ancak şayet memelerde sarkma ve gevşeme söz konusu ise bu hastalara göğüs dikleştirme gibi daha farklı uygulamalar tavsiye edilmektedir.

Ameliyatsız meme büyütme işleminin en büyük avantajı oldukça kolay bir şekilde uygulanabilmesi, uygulama için genel anestezi gerekmemesi, uygulamanın hastane ortamı dışında da yapılabilmesi ve uygulama sonrasında özel bir iyileşme dönemine ihtiyaç duymamasıdır.

Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme Nedir ve Nasıl Yapılır?

 

İlk olarak yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işlemi, kişilerin vücudunda doğal olarak üretilen yağlar kullanılarak yapılmaktadır. Bu operasyon için lokal anestezi yeterli olmaktadır. Yaklaşık 1 saat gibi bir süre içerisinde klinik ortamında gerçekleştirilen yağ enjeksiyonu ile vücudun yağ dokularından yararlanarak meme bölgesine dolgu yapılmaktadır. Burada genellikle karın, kalça ve sırt gibi vücudun yağ dokusu yoğun olan bölgeleri kullanılmaktadır. Liposuction yöntemi ile bu bölgelerden yağ dokusu alındıktan sonra, genellikle enjeksiyon yöntemi kullanılarak meme bölgesine aktarılır. Ağrı ve acı hissedilmeyen oldukça basit bir işlemdir. Hasta operasyondan 1-2 saat sonra normal hayatına dönebilir.

Aquafilling İle Meme Büyütme

 

Diğer estetik operasyonlar göz önünde bulundurulduğunda, aquafiling ile meme büyütme en acısız yöntemlerden bir tanesidir. Göğüse dolgu enjekte noktasında profesyonel doktorlar ile çalışılması durumunda en kalıcı sonuçlar elde edilir.

-Meme büyütme sonrasında ilk etapta belirli bir süre ağırlık hissi oluşur. Belirtilen duruma alışma süreci ise yaklaşık olarak 5-7 gündür.

-Dolgu yaptıracakların işlem öncesinde kullandıkları ilaçları ve kronik rahatsızlıklarını belirtmeleri gerekir.

-Meme dolgusu yaptırırken abartıdan uzak durmak ve doğal sonuç verecek şekilde oranını belirlemek faydalı olacaktır.

Genellikle meme dolgusu sırasında, genel ya da lokal anestezi seçenekleri değerlendirilir. Memenin alt kısmından yapılan dolgu, daha doğal bir görüntünün oluşmasına katkı sağlar. Meme büyütme ameliyatı sayesinde sarkma ya da deformasyon gibi problemlerden de kurtulmak mümkündür.

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Uygulamalarında Kullanılan Dolgu Maddeleri Güvenli midir?

 

Ameliyatsız göğüs büyütme uygulamalarında kullanılan sentetik lineer poliamitden meydana gelen aquafilling, aqualift, macrolane gibi dolgu maddeleri serum halinde tuzlu su benzeri fizyolojik sodyum klorid çözeltisinin deposu olarak bilinen bir hidrofilik jel halindedir. Kansere yol açmaz, vücut tarafından kabul gören maddelerdir, emzirmeye ve radyolojik görüntülemeye engel teşkil etmezler.

Meme Dolgusu Kimler için Uygundur?

 

Meme dolgusunu göğüslerinin bir iki beden büyümesini isteyen herkes kullanabilir. Özellikle hafif bir dolgunluk isteyenler ve geçici bir büyüme isteyenler için uygun bir yöntemdir.

Fiyat açısından bakacak olursanız, protezin kalıcılığına oranla meme dolgusu daha pahalıya mal olan bir işlemdir.

Meme Dolgusu Dezavantajları

Meme dolgusu geçici bir yöntem olduğu için, kadınlar paralarını bu tür bir işleme yatırmakta çekingendir. Ayrıca bir dolgu maddesi enjekte edildiğinden memede şekil bozuklukları ve orantısızlıkların oluşma ihtimali vardır. Bu nedenle göğüs dolgusu çok tercih edilen bir yöntem değildir.

Sonuçta kalıcı olmayan ve eski usul işleyen bu sistemde, ticari bir malzeme olup olmadığı tartışmaları sürerken, insanlar biraz daha çekingen yaklaşmaktadır.

Meme Dolgusu İşlem Süresi ve Operasyon Sonrası

 

Meme dolgusu uygulaması lokal anestezi altında yapılmakta olup, duruma göre 30-60 dakika arasında bir süreye ihtiyaç duyulmaktadır. Ameliyatsız olarak göğüslerinizi büyütme işlemi olan meme dolgusunun yapılmasından sonra normal yaşantınıza hemen geri dönebilirsiniz. Hafif bir şişlik oluşması bu aşamada normaldir ve bir hafta sonra ortadan kalkacaktır.

Bizimle iletişime geçin

Türkiye’de kendi ülkenizde gibi hissetmeniz için gerekli tüm rahatlığı ve konforu sağlıyoruz.

    Uzman ve deneyimli hekimler ileÜcretsiz danışmanlık