GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

 

Göz çevresinde kırışıklık morluk ve çökme bulunması kişilerin yorgun yaşlı ve hüzünlü görünmesine neden olur. Çökmüş göz altları birçok kadının ve erkeğin estetik sorunlarının başında gelmektedir, ama artık özel olarak geliştirilen dolgu yöntemi ile göz altındaki şişlik ve morluk problemleri giderilebiliyor. 30’lu yaşlardan itibaren her iki kişiden biri göz halkaları için endişelenmektedir. Uyku problemleri, aşırı alkol kullanımı, yatış pozisyonları bunu tetikleyen unsurlardır.

Göz Altı(Işık) Dolgu uygulaması ile bu bölgede hacim artışı sağlanır. Göz altındaki çökme, kırışıklık ve morluklar düzeltilir, böylece daha genç sağlıklı bir yüz ifadesi ortaya çıkar. Gözaltı dolgusu ile gözaltındaki çökmeler, göz altındaki morluklar, göz altındaki kahverengi halkalar, göz altındaki kırışıklıklar, yorgun, hüzünlü ve yaşlı yüz ifadesi tedavi edilebilir.
Hyalüronik Asit içeren dolgular laboratuvar ortamında hazırlandığı için enfeksiyon riski yoktur. Alerjik reaksiyona yol açma ihtimali düşüktür.

Gözaltı dolgusu uygulanacak bölge antiseptik solüsyonla temizlenir, sonra anestezi uygulanır. Ardından kapalı uçlu kanüllerle dolgu maddesi enjeksiyon yapılarak gözaltı bölgesinde hacim artışı sağlanır. Dolgu yapıldıktan hemen sonra etkisi görülmeye başlar, ancak en etkili sonuçlar için üç hafta beklemek gereklidir. Gözaltı dolgu uygulaması yaklaşık olarak 15 dakika süren bir işlemdir. Uygulama sonrasında hemen günlük hayata dönebilir.

Göz Altı Morlukları Neden Oluşur?

 

Göz altı halkaları veya gözaltı morlukları genç kişileri dahi, olduğundan yorgun ve yaşlı gösterebiliyor. Göz altı morluklarının ve torbalarının oluşmasının sebebi genetik faktörler, alkollü içecekler, alerjik reaksiyonlar, yatış pozisyonu veya uyku düzensizliği gibi unsurlardır. Göz bölgemiz her yöne doğru ilerleyen ve kolayca girebilen özel bir yağla çevrilidir, böylece bu doğal bariyer sayesinde görünümünü korur.  Genetik faktörler, yaş artması, yağ dokusunun göz altlarına doğru şişmesi ile göz altı tarafından ileri doğru itilmesi ile göz altı torbaları oluşur veya  yaşımızla birlikte yüzümüzdeki kemik yapısı incelerek, kemik yapıda geriye doğru hareket ederek, yağ dokusu azalarak göz etrafında bir boşluk oluşur. Gözümüzün etrafı ve altındaki boşluk milimetrik olsa bile, içerisindeki gölgeler nedeniyle koyu ve derin algılanmaktadır.

Ancak bazı kişilerde yaşa bağlı değil genetik nedenler ile yada damarların görünür olması kaynaklı göz altları mor görünür. Bu göz altı morlukları hastayı yorgun ve hasta gösterir. Gözaltı ışık dolgusu bu etkileri hafifleterek açar.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

 

Göz altı ışık dolgusunun özelliği gözaltına aydınlık vermesidir. Hyalüronik asidin vücudumuzda doğal olarak bulunmasından ve su tutarak cildi nemlendirilmesinden yararlanılmaktadır.

Işık dolgusu uygulaması; Göz altına özel bir hyalüronik asit bazlı formülü içeren dolgunun, gözaltına çok ince kanüllerle enjeksiyonuyla uygulanır. Bu teknik derinin altına değil, kemiğin üst kısmına uygulanır. Işık dolgusu yapılırken, ışık dolgusu yavaş yavaş enjekte edilmelidir. Uygulamadan önce kişinin göz çevresine anestezik krem sürüldüğü için işlem boyunca hastalar acı hissetmez. Gözaltı ışık dolgusu hem kadınlara hem de erkeklere uygun bir işlemdir.

Göz Altı Işık Dolgusu Diğer Dolgulardan Farklı mı?

 

Göz altı ışık dolgusu diğer yüz dolgularından farklıdır. Yapısı incedir ve hemen yayılmaya müsaittir. Göz altı ışık dolgusu olarak farklı dolguların kullanılması önerilmez. Bu bölgeye yapılan uygulamalar tehlikelidir ve uygun dolgunun uygun ellerde uygun şartlarda yapılması önemlidir. Özellikle farklı dolgu markalarının göz altı ışık dolgusu olarak kullanılan ürünlerinden  Teoxane ın  Redensity II sadece göz altına özel olarak üretilmiştir. Göz altı ışık dolgusu, Redensity II sadece göz altına uygulanır ve etkisi spesifiktir. Diğer markalar içinde de göz altlarına uygun olan ince yapılı dolgular vardır. Fiyat performans seçeneği olarak uygun göz altı ışık dolgusu yaptırmak isteyenler için seçenek oluşturur.

Göz Altı Işık Dolgusu Yapılırken Acır mı?

 

Göz altı ışık dolgusu öncesi lokal anestezik krem uygulama yapılacak alana sürülür, dolgunun kendi içeriğinde yine anestezik madde bulunur; bu sayede uygulama kişi için oldukça konforlu hale gelir. Uygulama yapılacak alan temizlenir ve bir noktadan iğne ile delinir. Bu iğne deliğinden kanül içeri doğru iletilir. Gerekli bölgelere yayılarak gözaltı dolgusu verilir. Göz altlarında istenen etkiye ulaşıldığında işlem tamamlanır. Gözaltı ışık dolgusu uygulamasında genellikle 1 ml dolgu her iki göz altına yeterli olur. Ancak göz altı derinliği fazla olan kişilerde dolgu miktarı artabilir.

Göz altı dolgusu sonrası; Ağrı, iz oluşmaz bazı hastalarda bir-iki gün içinde geçecek olan minimal morarmalar gözlenebilir. Ancak morarama beklenen bir sorun değildir.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonuçları Ne Zaman Görülür?

 

Göz altı ışık dolgusu yapıldıktan hemen sonra göz altındaki fark gözle görülebilir hatta bunu uygulama yapılan gözünüzle, yapılmamış diğerini kıyaslama şansınız mevcuttur. Yapıldıktan hemen sonrasında bir miktar ödem olur. Bu ödemde bir hafta içinde geçecektir. Çok nadiren oluşan morluklarda 1 hafta içinde renk değiştirerek kaybolur.

Işık dolgusunun kalıcılığı 1-1,5 yıl arasında koruyabiliyor.

Göz Altı Işık Dolgusu Çeşitleri Nelerdir?

 

Göz altı dolgusu iki çeşittir. Birisi klasik göz altı dolgusu ve göz altı ışık dolgusudur. Klasik göz altı dolgusu göz altındaki hacmi artırır ve bu sayede çökme ile morluk düzeltilir. Göz altı ışık dolgusu ise göz altındaki çökmelerin doldurulmasını sağlar. Bunun yanında göz altındaki cildin yenilenmesini sağlar ve cilde parlaklık verir.

Göz Altı Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 

Göz altı dolgusu işlemi yapıldıktan sonra en azından ilk 24 saat dinlenmek gerekir. egzersizlerden uzak durmak gerekir. Düz yatmak ve çok hareket etmemek gerekir. en az 1 hafta boyunca makyaj yapılmamalıdır. Şişlik ve ödemler için buz ile kompres yapılır. 1 hafta veya 10 gün kadar güneş ışığına çıkmamak gerekir.

Göz Altı Dolgusu Etkisini Ne Zaman Gösterir?

 

Göz altı dolgusu ile göz altlarındaki çukurluk ve morluk giderilir. Bu işlem yaklaşık 15 dakika ile 20 dakika arasında sürer. Göz altı dolgusu 9 ay ile 12 ay boyunca kalıcıdır. Düzenli olarak bu işlem yaptırıldığında etki süresi daha fazla artar.

Göz Altı Işık Dolgusu Geçici Mi?

 

Göz altı ışık dolgusu 9 ay ve 12 ay boyunca kalıcıdır. Ancak düzenli olarak uygulanırsa daha uzun süreler kalıcı olur.

Göz Altı Işık Dolgusu Hemen Etki Eder Mi?

 

Göz altı ışık dolgusu 15- 20 dakikada yapılır. 1-2 haftada iyileşilir. İlk önce şişlik ve ödem yapabilir. ancak sonra etkisini gösterir ve yaklaşık 1 yıl boyunca kalıcıdır.

Göz Altı Dolgusu Ne Zaman Oturur?

 

Göz altı dolgusu 15- ile 20 dakika arasında yapılır. İyileşme süreci 2 hafta kadardır. 10- 15 gün sonra dolgu tam olarak oturur.

Göz Altı Dolgusu Ne Kadar Sürer?

 

Göz altı dolgusu 15 ile 20 dakika arasında sürer. Öncesinde göz altlarına lokal anestezik kremler sürülür. Bu sayede işlem sırasında acı ve ağrı azalır. Ardından antiseptik solüsyonlar sürülür ve dezenfekte edilir. Ardından ise iğneler ile dolgu enjekte edilir.

Göz Altı Dolgusu Ödemi Nasıl Geçer?

 

Göz altı dolgusu işleminden sonra şişlik ve ödem olabilir. Bu durum normaldir. Bunun için şişliklere buz ile kompres yapılır. Ödem için de bol bol su içmek gerekir.

Bizimle iletişime geçin

Türkiye’de kendi ülkenizde gibi hissetmeniz için gerekli tüm rahatlığı ve konforu sağlıyoruz.

    Uzman ve deneyimli hekimler ileÜcretsiz danışmanlık