ELMACIK KEMİĞİ DOLGUSU

 

Elmacık bölgesi “altın oran” ın yakalanmasında kilit rol oynayan bölgelerdendir. Elmacık bölgesinin ideal hacimlerde olması keskin bir çene hattına katkı sağlarken, yüze “V” şeklini verir.  Zamanla birlikte yüz ters üçgen görünümden düz üçgen görünümünde bir hal alır. Bazı kişilerde bu durum doğuştan da olabilmektedir. Zamanla deri elastikiyetinde azalma, yağ pedlerinin erimesi ve yer çekimi etkisi ile aşağı kayması ile elmacık ve orta yüz hacmi azalır. Bu bölgelerde ki hacim kaybının giderilmesinde günümüzde en sık uyguladığımız yöntem elmacık kemiği dolgusu uygulamalarıdır. Hızlı uygulanış, hızlı sonuç ve hemen sosyal hayata dönüş bu uygulamanın avantajlarındandır.

Elmacık kemiği dolgusu ya yapısal ya da yaşlanmaya bağlı  bölgede yeterli hacmi olmayan hastalara uygulanır. Bazen bu bölgeler birbirleriyle ilintilidir. İki bölgeye de aynı anda uygulama yapmak hem daha iyi bir yüz harmonisi sağlar hem de  yanak geçişini yumuşatır.

Dolgu sonrası ağız ve yüz kasları çok fazla hareket ettirilmemelidir. Bol bol su ve sulu gıdalar tüketilmelidir. Ağır spor yapmaktan kaçınılmalıdır ve mümkünse sırt üstü yatılmalıdır. İşlemden sonra buz kompresi yapmak hastayı rahatlatır ve oluşabilecek kızarıklıkları, morlukları engeller.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

 

Bu dolgu işlemlerinde, kişilerin isteğine ve vücut dokularına uygun şekilde tedavi yöntemi belirlenir. Cerrahi işlem yapılmadan, küçük iğneler ile gerçekleştirilen bir yöntemdir. Elmacık kemiği dolgu işlemlerinde, iki tip dolgu uygulaması gerçekleştiriyoruz.

Elmacık kemiği dolgu işlemleri için yağ dolgusu veya vücut için herhangi bir zararı bulunmayan hyalüronik asit kullanılır. Yağ dolgusunda, kişilerin kendi vücudundan elde edilen yağ dokuları elmacık kemiği bölgesine enjekte edilir.

Hyalüronik asit ise insanların vücudunda bulunan ve vücut için herhangi bir sakıncası bulunmayan bir bileşendir. Elmacık kemiği dolgu fiyatları ve işlem için uygulanacak yöntemler hakkında detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Elmacık Kemiği Dolgusu Neden Yapılır?

 

Hem sonradan hem de doğuştan gelen birçok değişik neden ile beraber elmacık kemiği dolgusu yapılmaktadır. Özellikle yüz bölgesinde meydana gelen şekil bozukluklarını önleyebilmek amaçlı önemli bir operasyon olduğunu ifade etmek gerekmektedir.
– Yaşa bağlı hacim kayıplarını önlemek
– Yüz bölgesine arzu edilen formun verilmesi
– Kaza ve travmalar üzerinden yaşanan kayıpların giderilmesi
– Doğumdan itibaren gerçekleşen şekil bozukluklarının önüne geçmek
Bu şekilde yukarıda verilen sebepler ile beraber elmacık kemiği dolgusu günümüzde gerçekleşmektedir. Özellikle söz konusu yüz bölgesi olduğu vakit, yukarıdaki nedenlerden dolayı en önemli operasyonlar içerisinde geldiğini ifade etmek mümkün. Üstelik tamamen doğal bir görüntü elde etme şansı veren müdahaleler arasında gelmektedir.

Elmacık Kemiği Dolgu Zararlı mıdır?

 

Elmacık kemiği dolgu için kullanılan dolgu maddesi, vücutta zaten var olan doğal hyalüronik asit maddesidir. Uzman ve profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirilir, vücut için herhangi bir zararı yoktur.

Uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilen bu dolgu, kişilerin hem sosyal açıdan hem de fiziksel açıdan kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlar. Bu dolgu işlemlerinin, uzman kişiler tarafından kişilerin ihtiyacına uygun şekilde dozlarda uygulanmalıdır.

Elmacık Kemiği Dolgu Kalıcı mıdır?

 

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi bu dolgu da yaşlanmayı durdurmaz. Kalıcı bir işlem değildir. İşlem etkisini yitirmeye başladığında, tekrar uygulanabilir.

Kişilerin ihtiyaçlarına uygun şekilde işlem etkisini yitirdiğinde, tekrar uyguluyoruz. Belirli periyotlarda uygulanan dolgu sonrasında, kalıcılık süresinin daha da uzamasını sağlıyoruz.

Elmacık Kemiği Dolgu İşlemi Ağrılı mıdır?

 

Elmacık kemik dolgusu işlemi, ağrılı bir yöntem değildir. İşlemin uygulanacağı bölgeye, aneljezik krem uyguluyoruz. Tedavi esnasında hastalar, herhangi bir ağrı veya sızı hissetmez.

Tedavi sonrasında işlem uygulanan bölgede, hafif kızarıklık ve şişkinlik oluşabilir. Bu durum normal ve geçicidir. İşlem sonrasında oluşan hafif ağrılar için uzmanlarımızın önerdiği ağrı kesiciler kullanılabilir.

Elmacık Kemiğine Yapılan Dolgu Kaç Ay Kalıcı olur?

 

Belirli bir süre etkisini gösteren ve kalıcı bir işlem değildir. İşlemden yaklaşık 2 hafta sonra dolgu maddesi tam olarak etkisini göstermeye başlar.

Kişiden kişiye değişiklik gösteren dolgu işlemleri, yaklaşık 6 ay kadar etkisi sürer. Profesyonel uygulamalarla gerçekleştirdiğimiz elmacık kemiği dolgu fiyatları makul seviyededir. Düşük maliyetlerle uzun süre güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

Türkiye’de kendi ülkenizde gibi hissetmeniz için gerekli tüm rahatlığı ve konforu sağlıyoruz.

    Uzman ve deneyimli hekimler ileÜcretsiz danışmanlık